مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

خوش‌تيپي ‌در ‌بهار
بهار با اين همه رنگ مهمان طبيعت شده و آن وقت شما غافل از اين همه تنوع و زيبايي، چسبيده‌ايد به همان رنگ‌هاي تيره و سرد؟ حالا با تغيير فصل، وقت آن رسيده كه شما هم تغييري در ظاهرتان ايجاد كنيد. از قضا فصل بهار بهترين فرصت براي تجربه پوشيدن انواع لباس‌هايي است كه هرگز آن را تجربه نكرده‌ايد. فصل بهار، اين فرصت را به شما مي‌دهد كه انواع رنگ‌ها را به مجموعه رنگ لباس‌هايتان اضافه كنيد و با فصل هماهنگ شويد. براي خوش‌تيپ شدن شما در فصل بهار، پيشنهادهايي داريم كه بد نيست آنها را هم گوشه ذهن‌تان داشته باشيد تا اين بهار خوش‌تيپ‌تر از پارسال باشيد.

در فصل بهار كم‌كم آدم‌ها رو مي‌آورند به پوشيدن صندل. معمولا بهتر است صندل را با جوراب نپوشيد، اما خانم‌ها مي‌توانند از جوراب‌هايي استفاده كنند كه اندازه آنها فقط تا قوزك پا است و آنها را با اسنيكرهاي نخي يا كفش‌هاي پارچه‌اي ست كنند. اگر هم محيط اقتضا نمي‌كند بدون جوراب در آن حاضر شويد بهتر است كفش‌هاي كتاني و اسپرت ديگر را براي اين فصل انتخاب كنيد. بهار فصل خوبي براي پوشيدن كفش‌هاي رنگ روشن مثل انواع كفش‌هاي ورزشي و اسپرت است. اين فرصت را از دست ندهيد.


اين چند تكه را براي فصل بهار امسال تهيه كنيد تا تيپ‌تان كامل شود:


يك شال خنك بهاره براي خانم‌ها. البته خانم‌هايي كه از مقنعه استفاده مي‌كنند مي‌توانند شال را به عنوان مكمل پوشش‌شان استفاده كنند، چند تي‌شرت ساده به رنگ‌هاي مختلف، شلوار كتان روشن، عينك آفتابي استاندارد و كلاه آفتابي بهاره.


 


زمستاني‌ها را اخراج كنيد


اولين نكته‌اي كه بايد در نظر بگيريد اين است كه مناسب فصل لباس پوشيدن، از اصول اوليه خوش‌تيپي است. يعني اگر يك ماه از آغاز بهار گذشته و شما هنوز چكمه پاشنه كوتاه‌تان را مي‌پوشيد يا اگر هنوز كاپشن و پليور تن‌تان مي‌كنيد، بايد از صف خوش‌تيپ‌ها خارج شويد. خوش‌تيپي حكم مي‌كند كه لباس‌هاي زمستاني را كنار بگذاريد و لباس‌هاي بهاره بر تن كنيد. البته قبول داريم كه هنوز گاهي شب‌ها سرد است و باران‌هاي بهاري هم گاه و بيگاه به سرتان فرو مي‌ريزند، اما اين به معني آن نيست كه هنوز بايد چكمه و كاپشن پوشيد! معمولا لباس‌هاي بهاره و پاييزه، آستين بلند هستند و كاپشن‌هاي بهاره هم گروه خاص لباس‌هاي اين فصل هستند. بنابراين قبل از هر چيز از لباس‌هاي زمستاني‌تان دل بكنيد و آنها را براي سال بعد در كمد بگذاريد.


نكته دوم براي خوش‌تيپ شدن در بهار توجه به جنس پارچه است. اين نكته به مورد قبلي هم بر مي‌گردد يعني با توجه به آن كمتر امكان دارد لباس فصل ديگري را بپوشيد. معمولا پارچه لباس‌هاي فصل سرد پشمي است و كلفت‌تر اما لباس‌هاي فصل‌هاي خنك‌تر از جنس الياف طبيعي و نخي هستند و تار و پودشان نازك‌تر است. به اين ترتيب يادتان باشد كه در فصل بهار براي خوش‌تيپ بودن بايد لباس‌هايي انتخاب كنيد كه جنس پارچه‌شان مناسب فصل باشد. در دل اين نكته، نكته ديگري هم نهفته است و آن هم اين‌كه هرگز يك لباس با پارچه خنك را با لباسي با پارچه گرم ست نكنيد. مثلا شلوار مخمل گرم با پيراهن نازك‌ تابستاني تركيب مناسبي نيست. براي اين‌كه ناخودآگاه به اشتباه نيفتيد يك راه اين است كه حتما لباس‌هاي زمستانه و بهاره را از هم جدا كنيد و در كمدهاي جدا بگذاريد تا مبادا يك روز از فرط عجله پيراهن پشمي را با شلوار كتان نازك بپوشيد!


نه تنگ نه گشاد


لباس به اندازه تن خودتان بپوشيد. سايز‌نبودن لباس يكي از نشانه‌هاي بدتيپي است. حتي اگر از سايز خودتان مطمئن هستيد، باز هم شلوارهايتان را پيش از خريد يك بار پرو كنيد. سايز لباس‌هايي كه داراي مارك‌هاي متفاوتي مي‌باشند مختلف است.


هميشه اين قوانين را نيز به خاطر داشته باشيد: شلوارهاي ارتشي و پارچه‌اي بايد تا بالاي پاشنه كفش شما بيايند. شلوارهاي جين مي‌توانند تا انتهاي پاشنه كفش نيز كشيده شوند.


زماني كه راه مي‌رويد شلوار شما نبايد آنقدر كوتاه باشد كه جوراب‌هايتان از زير آن معلوم شود. زماني كه مي‌نشينيد شلوار شما نبايد بيش از چند سانت به بالاي جوراب‌تان رود.


بهار فصل تي‌شرت هم هست و بهترين گزينه براي روزهاي آفتابي به حساب مي‌آيد. فقط دقت كنيد كه اگر تي‌شرت‌تان خيلي بلند است نبايد آن را داخل شلوار خود كنيد. تي‌شرت بايد كمي پايين‌تر از دور كمر شما قرار بگيرد. هر چيزي كه از اين مقدار پايين‌تر باشد بلند است و اگر بالاتر بايستد برايتان كوتاه است.


از تي‌شرت‌هاي تك‌رنگ استفاده كنيد و از پوشيدن لباس‌هاي پر زرق و برق، داراي لگو و كلمات ناپسند پرهيز كنيد. تي‌شرت‌هاي ساده خيلي راحت‌تر با لباس‌هاي مختلف ست مي‌شوند و اين امكان را به شما مي‌دهند كه با يك تي‌شرت چند‌تيپ مختلف را تجربه‌كنيد.


مي‌توانيد تي‌شرت بپوشيد و روي آن يك پيراهن نخي تن كنيد.


اين روش هم خيلي خوش‌تيپ‌تان مي‌كند.


فصل‌نو تيپ نو


تنوع بايد يكي از ويژگي‌هاي تيپ شما در فصل بهار باشد. اگر تابه حال در لباس پوشيدن‌تان خيلي دنبال تنوع نبوده‌ايد، امسال اين فرصت را از دست ندهيد. مثلا اگر فكر مي‌كنيد فقط يك ‌رنگ و مدل تي‌شرت به شما مي‌آيد و دست از تي‌شرت يا يك رنگ خاص برنمي‌داريد يا فكر مي‌كنيد اگر تيپ اسپرت بزنيد اطرافيان كه عمري شما را با تيپ رسمي ديده‌اند به شما با تعجب نگاه خواهند كرد، از اين فكر دست برداريد و قالب‌هاي قديمي را بشكنيد. مدل‌ها و رنگ‌هاي ديگر را تجربه كنيد؛ شايد بيشتر به شما بيايند. اگر هميشه از يك مغازه خريد مي‌كنيد، شجاعت به خرج دهيد و اين بار براي خريد لباس به فروشگاه‌هاي ديگر سري بزنيد. به طرز لباس پوشيدن روز در خيابان، محل كار، مجلات يا تلويزيون دقت كنيد و ايده‌هاي جديدي براي لباس پوشيدن بگيريد.


در عين حال، به پوشيدن رنگ‌هايي كه بهتان نمي‌آيد اصرار نداشته باشيد. رنگ سال بنفش است؟ مشكي است؟ زرد است؟ اصرار داريد حتي اگر اين رنگ‌ها به پوست‌تان نمي‌آيند آنها را بپوشيد؟ بهترين رنگ لباس رنگي است كه با رنگ پوست شما مكمل باشد.


اگر شما لباسي به رنگي كه با پوست‌تان هماهنگي ندارد بپوشيد، ممكن است چين و چروك‌ها و خط و خطوط چهره‌تان بيشتر به چشم بيايند يا رنگ پوست‌تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس‌هايتان را در رنگ‌هايي انتخاب كنيد كه در آن با طروات و سالم به نظر برسيد. طراوت حرف اول را در فصل بهار مي‌زند.


رنگي ‌شويد


بهار فصل رنگ‌هاست و پوشيدن لباس‌هاي رنگي در اين فصل حال و هواي خود و اطرافيان‌تان را واقعا عوض مي‌كند. در اين فصل پوشيدن رنگ‌هاي سبز، زرد، نارنجي و... بهتر از هر فصل ديگري است. در عين حال بهتر است تا حد امكان از پوشيدن لباس‌هايي با رنگ سرد و خنثي خودداري كنيد تا دچار كسالت نشويد. استفاده از رنگ‌هاي زياد باعث مي‌شود كه توجه ديگران نسبت به شما جلب شود، البته نه توجهي كه زننده باشد. بنابراين سعي كنيد در لباس‌هايتان بيش از ۳ رنگ استفاده نكنيد و تا آنجا كه مي‌توانيد پوشش خود را ساده نگه داريد. براي استفاده بهتر از رنگ‌ها، سعي كنيد از مكمل‌هاي رنگي استفاده كنيد، يعني رنگ‌هايي كه متضاد يكديگر هستند تكميل‌كننده هم نيز باشند (مثلا بنفش و زرد يا آبي و نارنجي). رنگ‌هايي كه به هم نزديك هستند به نام رنگ‌هاي هم‌خانواده شناخته مي‌شوند (مثل زرد و نارنجي). زماني كه مي‌خواهيد لباس بپوشيد بايد سعي كنيد كه از رنگ‌هاي متضاد يا رنگ‌هاي هم‌خانواده استفاده كنيد. يادتان باشد اگر لباس‌هايتان روشن هستند بايد كفش‌هايتان نيز روشن باشند ولي اگر لباس‌هاي تيره تن مي‌كنيد كفش شما نيز بايد تيره باشد.


براي ست كردن رنگ و طرح پارچه بايــد از لباس‌هايـي استفاده كنيد كه بيش از  ۳‌ طرح نداشته باشند. بهتر است لباس شما داراي يك يا دو طرح متنوع تك رنگ باشد. البته پيشنهاد ما اين است كه از لباس‌هايي استفاده كنيد كه تنها داراي يك طرح معين باشند (مثلا داراي گل‌هاي ساده سفيدرنگ باشند يا پشت آنها مارك كوچكي باشد.)‌


فصل بهار براي خانم‌ها فصل خوبي است چون مي‌توانند با تهيه چند شال به رنگ‌هاي شاد (كه قيمت چنداني هم ندارد) تنوع زيادي در لباس پوشيدن‌شان به وجود بياورند.


ليلا شريعتي


نوشته شده در چهارشنبه 1390/5/19ساعت 11:55 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog